MĚSTA BUDOUCNOSTI

Oblast chytrých měst je interdisciplinární problematika, která představuje nový způsob managementu města s pomocí dostupných znalostí a technologií, které byly do nedávné doby nepředstavitelné. V tomto pojetí je možno využívat modely různých situací, které mohou ve městě nastat, ty analyzovat a zajistit co nejoptimálnější reakci s ohledem na daná kritéria. Protože každý občan vnímá kvalitu života jinak, musí mu být umožněna volba, že i ten, kdo s novými technologiemi nechce mít nic společného, může bez zábran ve městě žít…
Publikace Města budoucnosti pojednává o účelném využití moderních technologií pro lepší správu a mana­gement měst s ohledem na jejich udržitelný rozvoj a kvalitu života obyvatel města.
První část popisuje města budoucnosti ze systémového pohledu zahrnujícího urbanismus, bezpečnost, sdílenou ekonomiku či probíhající čtvrtou průmyslovou revoluci.
Druhá část je zaměřena na ukázky vybraných oblastí, jako jsou moderní úřad, kybernetická infrastruktura, chytré transakce, energetika, mobilita a logistika, inteligentní budovy nebo vodní hospodářství. Tuto část knihy je nutno brát jako pouhý vzorek vybraných oblastí, které mohou být dále rozšiřovány o např. zdravotnictví, odpadové hospodářství, vzdělávání, atd.
Třetí část popisuje příklady měst budoucnosti, jako je vídeňská čtvrť Aspern, nebo praktický návod budování chytrých měst včetně způsobu měření jejich chytrosti až po imaginární laboratoř měst budoucnosti SynopCity.com, kde budou průběžně doplňovány novinky o dalších verzích této publikace.

 

KOLEKTIV AUTORŮ:

prof. Dr. Ing. Miroslav Svítek, dr. h. c.
Ing. arch. Michal Postránecký
PhDr. Andrea Ćirlićová
Ing. Václav Kožený, Ph.D., MBA
Mgr. Aleš Laciok, MBA, FEng.
doc. Ing. Zdeněk Lokaj, Ph.D.
Ing. Michal Lom
Ing. Lukáš Loun
prof. Ing. Vladimír Mařík, DrSc., dr. h. c.
Mgr. Václav Pávek
Ing. Jaroslav Pejčoch
prof. Ing. Ondřej Přibyl, Ph.D.
doc. Ing. Zdeněk Říha, Ph.D.
Petar Petkov Stanchev, Ph.D.
Bc. Jan Švejnoha
Ing. Jiří Tencar, Ph.D.
prof. Ing. Zdeněk Votruba, CSc.
Ing. Vladimír Zadina

 

Plnobarevná publikace formátu 210 x 270 mm, kvalitní křídový papír, vazba V4 extra, 392 stran, 265 vyobrazení.

 

Doporučená prodejní cena 695 Kč.

Publikaci zasíláme i prostřednictvím České pošty (úhrada bank. převodem + poštovné a balné 95,- Kč; zaslání dobírkou + 148,- Kč).

Pro naše věrné předplatitele časopisu Dráha máme opět slevu 15 % z ceny publikace.